Vishay/BCcomponents SFR2500009100JA500
SFR2500009100JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500009100JA500
Brief Description
RES 910 OHM 0.4W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500009100JA500.pdf
Availability of SFR2500009100JA500
QUANTITY
SFR2500009100JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500009100JA500
Internal Part NumberEIS-SFR2500009100JA500
SeriesSFR25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)910
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500009100JA500
Related LinksSFR250000, SFR2500009100JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500009100JA500 Details Description
Related parts for SFR2500009100JA500
FIXED IND 560UH 440MA 1.34 OHM datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS DL .050 VERT SMD datasheet.pdf
ADAPTER MINI B-JACK BULK PCK BLK datasheet.pdf
CONN RCPT 60POS .8MM FH 17H GOLD datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 200MA 250VAC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 5% 35V AXIAL datasheet.pdf
SNAP ACT SF1009.00 COOPER POWER datasheet.pdf
RES 2.5K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
SOLIS 26-22 S-T HR R 4, AU datasheet.pdf
CAP FILM 1600VDC 0.18UF RADIAL datasheet.pdf