Vishay/BCcomponents SFR2500009100JR500
SFR2500009100JR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500009100JR500
Brief Description
RES 910 OHM 0.4W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500009100JR500.pdf
Availability of SFR2500009100JR500
QUANTITY
SFR2500009100JR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500009100JR500
Internal Part NumberEIS-SFR2500009100JR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500009100JR500
Related LinksSFR250000, SFR2500009100JR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500009100JR500 Details Description
Related parts for SFR2500009100JR500
BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM datasheet.pdf
Connector Header 6 Position 0.250" (6.35mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 16-QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 5V datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 400KHZ 8SOP datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .305M 25POS datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 53MM datasheet.pdf
CAP FILM 0.013UF 5% 1600VDC AXIA datasheet.pdf