Vishay/BCcomponents SFR2500009104JR500
SFR2500009104JR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500009104JR500
Brief Description
RES 9.1M OHM 0.4W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500009104JR500.pdf
Availability of SFR2500009104JR500
QUANTITY
SFR2500009104JR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500009104JR500
Internal Part NumberEIS-SFR2500009104JR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500009104JR500
Related LinksSFR250000, SFR2500009104JR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500009104JR500 Details Description
Related parts for SFR2500009104JR500
RES 36.5 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK 4.76"L X 4.76"W datasheet.pdf
RES SMD 255 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC RC FILTER NETWORK 8CH 16HXSON datasheet.pdf
CAP TANT 1000UF 4V 20% 2917 datasheet.pdf
CAP ALUM 6.8UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
LABEL LPAX SERIES TON PER HOUR datasheet.pdf
FRONT PROTECT COVER FOR SF4A datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-4431-C datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS INLINE PIN datasheet.pdf