Vishay/BCcomponents SFR2500009109JR500
SFR2500009109JR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500009109JR500
Brief Description
RES 91 OHM 0.4W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500009109JR500.pdf
Availability of SFR2500009109JR500
QUANTITY
SFR2500009109JR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500009109JR500
Internal Part NumberEIS-SFR2500009109JR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)91
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500009109JR500
Related LinksSFR250000, SFR2500009109JR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500009109JR500 Details Description
Related parts for SFR2500009109JR500
IC CPLD 72MC 5NS 44VQFP datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 28POS .100 30AU datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 365 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
PUNCH datasheet.pdf
OMSGYUPGRADE datasheet.pdf
IPD M18 NONSHLD 3W SPST M12 datasheet.pdf