Vishay/BCcomponents SFR2500009532FR500
SFR2500009532FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500009532FR500
Brief Description
RES 95.3K OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500009532FR500.pdf
Availability of SFR2500009532FR500
QUANTITY
SFR2500009532FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500009532FR500
Internal Part NumberEIS-SFR2500009532FR500
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)95.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500009532FR500
Related LinksSFR250000, SFR2500009532FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500009532FR500 Details Description
Related parts for SFR2500009532FR500
IC SWITCH DUAL SPDT 10LFCSP datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 6V 27W datasheet.pdf
RES SMD 287 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OSC XO 106.25MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 48QFN datasheet.pdf
INPUT INDUCTOR FOR PFE300-700 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 909K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf