Vishay/BCcomponents SFR25H0001001JA500
SFR25H0001001JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0001001JA500
Brief Description
RES 1K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0001001JA500.pdf
Availability of SFR25H0001001JA500
QUANTITY
SFR25H0001001JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0001001JA500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0001001JA500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0001001JA500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0001001JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0001001JA500 Details Description
Related parts for SFR25H0001001JA500
FLEX CABLE - AFF20A/AF20/AFF20A datasheet.pdf
IC LNB SUPPLY & CNTRL 20-PWRSOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW SC59-3 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
RES 3.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf