Vishay/BCcomponents SFR25H0001004FA500
SFR25H0001004FA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0001004FA500
Brief Description
RES 1M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0001004FA500.pdf
Availability of SFR25H0001004FA500
QUANTITY
SFR25H0001004FA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0001004FA500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0001004FA500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)1M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0001004FA500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0001004FA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0001004FA500 Details Description
Related parts for SFR25H0001004FA500
FUSE CERAMIC 1.6A 440VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
BALUN 880-960 MHZ 50/200 OHM datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 0.8MM 80POS SMD GOLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
FERRITE CORES datasheet.pdf
CONN HDR 44POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS WALL MNT SKT datasheet.pdf