Vishay/BCcomponents SFR25H0001023FR500
SFR25H0001023FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0001023FR500
Brief Description
RES 102K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0001023FR500.pdf
Availability of SFR25H0001023FR500
QUANTITY
SFR25H0001023FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0001023FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0001023FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)102k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0001023FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0001023FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0001023FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0001023FR500
Connector Receptacle 6 Position 0.118" (3.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 2.05K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 0.75V 0.5A 8MSOP datasheet.pdf
RES CERM WW 5W 0.2 OHM 1% datasheet.pdf
OSC XO 74.1758MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.8 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CONN RING TONGUE 8AWG #10 datasheet.pdf
RES 400 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
10G DWDM TOSA 40KM LC RECEPTACLE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf