Vishay/BCcomponents SFR25H0001053FR500
SFR25H0001053FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0001053FR500
Brief Description
RES 105K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0001053FR500.pdf
Availability of SFR25H0001053FR500
QUANTITY
SFR25H0001053FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0001053FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0001053FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)105k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0001053FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0001053FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0001053FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0001053FR500
IDC CABLE - MDM60T/MC60F/X datasheet.pdf
IC 4.125V NO PBR 15% SOT223 datasheet.pdf
IC SWITCH HALL EFFECT 3SIP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPST 4A 12V datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS PNL MNT datasheet.pdf
RF FRACT INTEGER N SYNTH QFN datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 4.7K OHM 16SOIC datasheet.pdf
2,2UF 450V 8X11,5 datasheet.pdf
ER 3C 3#12 SKT PLUG datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER 7GHZ PLL datasheet.pdf