Vishay/BCcomponents SFR25H0001102JR500
SFR25H0001102JR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0001102JR500
Brief Description
RES 11K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0001102JR500.pdf
Availability of SFR25H0001102JR500
QUANTITY
SFR25H0001102JR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0001102JR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0001102JR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0001102JR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0001102JR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0001102JR500 Details Description
Related parts for SFR25H0001102JR500
CAP CER 2.2UF 10V Y5V 0805 datasheet.pdf
CONN RING TONGUE 16-14AWG #3/4 datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 4POS 20-22AWG datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
CAP CER 330PF 2KV N750 RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
MODULE DDR3 4GB RDIMM datasheet.pdf
RES 2.21 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 39.2 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 1.7NH 320MA 300 MOHM datasheet.pdf