Vishay/BCcomponents SFR25H0001109JR500
SFR25H0001109JR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0001109JR500
Brief Description
RES 11 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0001109JR500.pdf
Availability of SFR25H0001109JR500
QUANTITY
SFR25H0001109JR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0001109JR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0001109JR500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0001109JR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0001109JR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0001109JR500 Details Description
Related parts for SFR25H0001109JR500
FINGER GUARD 40MM METAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 16POS datasheet.pdf
CLAMP SNAP-IT .359-.391" datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 3.8A I2PAK datasheet.pdf
IC ARM9 BLUESTREAK MCU 256LFBGA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC DAC 10BIT QUAD 2.5V 10MSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 9-18VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
CAP CER 0.082UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf