Vishay/BCcomponents SFR25H0001152FR500
SFR25H0001152FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0001152FR500
Brief Description
RES 11.5K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0001152FR500.pdf
Availability of SFR25H0001152FR500
QUANTITY
SFR25H0001152FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0001152FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0001152FR500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0001152FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0001152FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0001152FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0001152FR500
CAP MICA 220PF 10% 500V SMD datasheet.pdf
KIT EVAL FIBER OPT SERCOS 16MBD datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
MGRID HDR SHRD SMT/SLOT/PG 40CKT datasheet.pdf
RES SMD 2.43KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
IC MPU I.MX6SL 1.0GHZ 432MAPBGA datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB datasheet.pdf
Crystal 32.0000MHz 30ppm 12pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
FP7 CPU UNT 24VDC 196K STD MOD datasheet.pdf
5025790000 300MM WIRE ASSEMBLY datasheet.pdf