Vishay/BCcomponents SFR25H0001201JA500
SFR25H0001201JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0001201JA500
Brief Description
RES 1.2K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0001201JA500.pdf
Availability of SFR25H0001201JA500
QUANTITY
SFR25H0001201JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0001201JA500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0001201JA500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)1.2k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0001201JA500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0001201JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0001201JA500 Details Description
Related parts for SFR25H0001201JA500
CONN RECEPT 7POS 22AWG MTA156 datasheet.pdf
IC HEX SCHMITT INVERTER 14TSSOP datasheet.pdf
IC MPU RESET MON 4.38V SOT-323 datasheet.pdf
AMP DUAC/PL KEYING PLUG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
RES 118K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 160K OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC FPGA 544 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 25V 2711 datasheet.pdf
2700UF 80V 30X35MM 105C 5000H datasheet.pdf