Vishay/BCcomponents SFR25H0001209JR500
SFR25H0001209JR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0001209JR500
Brief Description
RES 12 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0001209JR500.pdf
Availability of SFR25H0001209JR500
QUANTITY
SFR25H0001209JR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0001209JR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0001209JR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0001209JR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0001209JR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0001209JR500 Details Description
Related parts for SFR25H0001209JR500
VARISTOR 14.4V 500A DISC 10MM datasheet.pdf
IC DAC 12BIT 40CHAN 3V 100LQFP datasheet.pdf
IC COMPARATOR R-R MCRPWR 8-DIP datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 100MW SSSMINI3 datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 16V X5R RADIAL datasheet.pdf
RES 38.3 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 24 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 2000VDC 0.01UF RADIAL datasheet.pdf