Vishay/BCcomponents SFR25H0001303FR500
SFR25H0001303FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0001303FR500
Brief Description
RES 130K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0001303FR500.pdf
Availability of SFR25H0001303FR500
QUANTITY
SFR25H0001303FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0001303FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0001303FR500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0001303FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0001303FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0001303FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0001303FR500
CONN HEADER .100 DUAL R/A 36POS datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
IC FPGA 125 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 100POS PIN datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEADER SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT datasheet.pdf
CAP POLY 47UF 20% 20V SMD datasheet.pdf
6800UF 10V 16X31MM 105C 4000H datasheet.pdf