Vishay/BCcomponents VY2152M31Y5US6TV7
VY2152M31Y5US6TV7 picture photo
Mfg. Part Number
VY2152M31Y5US6TV7
Brief Description
CAP CER 1500PF 440VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
VY2152M31Y5US6TV7.pdf
Availability of VY2152M31Y5US6TV7
QUANTITY
VY2152M31Y5US6TV7 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY2152M31Y5US6TV7
Internal Part NumberEIS-VY2152M31Y5US6TV7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesVY Series Safety Capacitors
3D ModelVY2.stp
Standard Package1,000
SeriesVY2
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1500pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY2152M31Y5US6TV7
Related LinksVY2152M3, VY2152M31Y5US6TV7 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY2152M31Y5US6TV7 Details Description
Related parts for VY2152M31Y5US6TV7
TRIMMER 25K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16QSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 70VWM 113VC SMA datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
RES 15.8 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A TO263-5 datasheet.pdf
GK NICU CF KC V0 datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 224MA 3.7 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 1.4A 320 MOHM SMD datasheet.pdf