Vishay/BCcomponents SFR25H0001308JA500
SFR25H0001308JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0001308JA500
Brief Description
RES 1.3 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0001308JA500.pdf
Availability of SFR25H0001308JA500
QUANTITY
SFR25H0001308JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0001308JA500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0001308JA500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)1.3
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0001308JA500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0001308JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0001308JA500 Details Description
Related parts for SFR25H0001308JA500
IC DETECTOR VOLT 3.8V ODRN 5VSOF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 200V X7R 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 9-36VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
RES 1.58K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
ZM SUBMINI SW SPDT 125 VAC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 4.7K OHM 5% 0805 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 328.125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf