Vishay/BCcomponents SFR25H0001500JR500
SFR25H0001500JR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0001500JR500
Brief Description
RES 150 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0001500JR500.pdf
Availability of SFR25H0001500JR500
QUANTITY
SFR25H0001500JR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0001500JR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0001500JR500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0001500JR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0001500JR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0001500JR500 Details Description
Related parts for SFR25H0001500JR500
IC SUPERVISOR MPU 8-DIP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 47 OHM 8SIP datasheet.pdf
RES SMD 22.1KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DIFF LINE RCVR QUAD 16-SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
20M EXTENSION CABLE, ROBOTIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS SKT datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 4SMD datasheet.pdf
350 TB SOCKET RA datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 100A 125VDC datasheet.pdf