Vishay/BCcomponents SFR25H0001509FR500
SFR25H0001509FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0001509FR500
Brief Description
RES 15 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0001509FR500.pdf
Availability of SFR25H0001509FR500
QUANTITY
SFR25H0001509FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0001509FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0001509FR500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0001509FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0001509FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0001509FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0001509FR500
RES SMD 287K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CARDEDGE 72POS DL .100 BLK PCB datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
MOD ECG AFE FOR C5505 ECG MD KIT datasheet.pdf
RES 3.3 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
EVAL BOARD 1 FOR ISL6744 datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
QF50 SRD HDR RA KEY .1AU 34POS datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC datasheet.pdf