Vishay/BCcomponents SFR25H0001509JA500
SFR25H0001509JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0001509JA500
Brief Description
RES 15 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0001509JA500.pdf
Availability of SFR25H0001509JA500
QUANTITY
SFR25H0001509JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0001509JA500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0001509JA500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)15
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0001509JA500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0001509JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0001509JA500 Details Description
Related parts for SFR25H0001509JA500
RES 6.42K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SCREWDRIVER PHILLIPS #0 6.5" datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC BK INC KEY 400W datasheet.pdf
OSC MEMS 65.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 24VOUT 50W datasheet.pdf
DIODE ZENER 17V 5W T18 datasheet.pdf
Connector Receptacle 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HDM SMPR055F120O G datasheet.pdf
DIODE ZENER 14V 350MW SOT23 datasheet.pdf