Vishay/BCcomponents SFR25H0001622FR500
SFR25H0001622FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0001622FR500
Brief Description
RES 16.2K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0001622FR500.pdf
Availability of SFR25H0001622FR500
QUANTITY
SFR25H0001622FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0001622FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0001622FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0001622FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0001622FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0001622FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0001622FR500
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLSH 121TFBGA datasheet.pdf
HEIGHT SPACER datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 876MA 157 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
OSC VCTCXO 40.000MHZ CSNWV SMD datasheet.pdf
MOUNT, MONITOR datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS datasheet.pdf