Vishay/BCcomponents SFR25H0001623FR500
SFR25H0001623FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0001623FR500
Brief Description
RES 162K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0001623FR500.pdf
Availability of SFR25H0001623FR500
QUANTITY
SFR25H0001623FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0001623FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0001623FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)162k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0001623FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0001623FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0001623FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0001623FR500
CONN HEADER 2POS .100 R/A 30AU datasheet.pdf
TVS DIODE 110VWM 177VC SMC datasheet.pdf
ATCA GUIDE MODULE VERT SHORT datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 20POS datasheet.pdf
RES 220K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES 196K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 20PPM 2X2.5 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 192KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
5 VDC BRUSHLESS FAN datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 63VDC AXIAL datasheet.pdf