Vishay/BCcomponents SFR25H0001693FR500
SFR25H0001693FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0001693FR500
Brief Description
RES 169K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0001693FR500.pdf
Availability of SFR25H0001693FR500
QUANTITY
SFR25H0001693FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0001693FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0001693FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)169k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0001693FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0001693FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0001693FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0001693FR500
RES 5.23M OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN DIN SOCKET 96POS VERT GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 100 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MTK R/R STR HDR datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPST 15A 125V datasheet.pdf
RES SMD 1.62K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf