Vishay/BCcomponents SFR25H0001873FR500
SFR25H0001873FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0001873FR500
Brief Description
RES 187K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0001873FR500.pdf
Availability of SFR25H0001873FR500
QUANTITY
SFR25H0001873FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0001873FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0001873FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)187k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0001873FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0001873FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0001873FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0001873FR500
REGULATOR 15A 12V BOOSTER VERT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
ENCODER 11MM ROTARY SW TOP ADJ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 3.88K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 4SMD datasheet.pdf
PMI BASE 9/16INCAN T-3 1/4 SCRW datasheet.pdf
MOD CBL 5FT OPEN END STRAIGHT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 5A datasheet.pdf