Vishay/BCcomponents SFR25H0001912FR500
SFR25H0001912FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0001912FR500
Brief Description
RES 19.1K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0001912FR500.pdf
Availability of SFR25H0001912FR500
QUANTITY
SFR25H0001912FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0001912FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0001912FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0001912FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0001912FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0001912FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0001912FR500
RES SMD 62 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
SCR 800V 8A TO220 ISO datasheet.pdf
DIL FEMALE CRIMP HOUSING 2X7POS. datasheet.pdf
CAMMING CLIP FOR TO-247 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
508 TB SP CL PARALLEL/T datasheet.pdf
508 TB SOCKET OPEN RA datasheet.pdf
RES SMD 27.4 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf