Vishay/BCcomponents SFR25H0001969FR500
SFR25H0001969FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0001969FR500
Brief Description
RES 19.6 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0001969FR500.pdf
Availability of SFR25H0001969FR500
QUANTITY
SFR25H0001969FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0001969FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0001969FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0001969FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0001969FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0001969FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0001969FR500
CONN RING 90DEG 1/0AWG 3/8" TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8DFN datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
DIN-POWER D017FS-6 5C1-2 datasheet.pdf
MODULE MALE 1POS CRIMP datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CAP CER 30PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf