Vishay/BCcomponents SFR25H0002000JA500
SFR25H0002000JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0002000JA500
Brief Description
RES 200 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0002000JA500.pdf
Availability of SFR25H0002000JA500
QUANTITY
SFR25H0002000JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0002000JA500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0002000JA500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0002000JA500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0002000JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0002000JA500 Details Description
Related parts for SFR25H0002000JA500
AC/DC CONVERTER 5.1V +/-15V 40W datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK RAIL MNT KRG BN datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 48VQFN datasheet.pdf
CARDEDGE 28POS .156 BLACK LO PRO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 133POS GOLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP FILM 39NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf