Vishay/BCcomponents SFR25H0002009FR500
SFR25H0002009FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0002009FR500
Brief Description
RES 20 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0002009FR500.pdf
Availability of SFR25H0002009FR500
QUANTITY
SFR25H0002009FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0002009FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0002009FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0002009FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0002009FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0002009FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0002009FR500
IC DELAY LINE 10TAP 175NS 16SOIC datasheet.pdf
IC TXRX LIN VREG WATCHDOG PDSO16 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf
IC TRANSCEIVERS MSDL 63-VBGA datasheet.pdf
RES 9.42K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 22PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 500W datasheet.pdf
NTWRK CBL 8POS 5M M12-OPN CDE A datasheet.pdf
CONN EDGE .100 20POS DR LOW P datasheet.pdf
HDR 40POS LP 2 9MM PC R/A datasheet.pdf