Vishay/BCcomponents SFR25H0002207JA500
SFR25H0002207JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0002207JA500
Brief Description
RES 0.22 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0002207JA500.pdf
Availability of SFR25H0002207JA500
QUANTITY
SFR25H0002207JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0002207JA500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0002207JA500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)0.22
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0002207JA500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0002207JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0002207JA500 Details Description
Related parts for SFR25H0002207JA500
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMC datasheet.pdf
LED COOL WHITE CLEAR 5MM RND T/H datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
INTELLIGENT SMS SERVER 4PORT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
VARISTOR 420V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 52POS GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
33000UF 63V 65X105MM 85C 15000H datasheet.pdf