Vishay/BCcomponents SFR25H0002208JA500
SFR25H0002208JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0002208JA500
Brief Description
RES 2.2 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0002208JA500.pdf
Availability of SFR25H0002208JA500
QUANTITY
SFR25H0002208JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0002208JA500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0002208JA500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)2.2
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0002208JA500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0002208JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0002208JA500 Details Description
Related parts for SFR25H0002208JA500
KNOB BLK/MATTE.925"DIA.250"SHAFT datasheet.pdf
FIXED IND 2.6UH 8A 12.1 MOHM SMD datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 10MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 48VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CAP CER 39PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 825 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
14CKT 3.5MM W TO B HOUS datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 4.2V 3-USP datasheet.pdf
IC PCI SW 10LANE 4PORT 324BGA datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf