Vishay/BCcomponents SFR25H0002213FR500
SFR25H0002213FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0002213FR500
Brief Description
RES 221K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0002213FR500.pdf
Availability of SFR25H0002213FR500
QUANTITY
SFR25H0002213FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0002213FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0002213FR500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0002213FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0002213FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0002213FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0002213FR500
Connector Receptacle 10 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 2.43K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 5.23M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 180K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS 2MM VERT T/H datasheet.pdf
CAP FILM 1500PF 3% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
MULTIMETER RF 315/433/868/915MHZ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 43POS SKT datasheet.pdf