Vishay/BCcomponents SFR25H0002321FR500
SFR25H0002321FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0002321FR500
Brief Description
RES 2.32K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0002321FR500.pdf
Availability of SFR25H0002321FR500
QUANTITY
SFR25H0002321FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0002321FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0002321FR500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0002321FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0002321FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0002321FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0002321FR500
RES 54.9 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.43K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC BUS SWITCH OCT 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 215K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS WALL MT SKT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 25A 12V datasheet.pdf
Crystal 16.3840MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
RES SMD 5.62K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
V23061-D2007-A801 datasheet.pdf
DUAL 20V P-CHANNEL ENHANCEMENT MODE MOSFET IC datasheet.pdf