Vishay/BCcomponents SFR25H0002322FR500
SFR25H0002322FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0002322FR500
Brief Description
RES 23.2K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0002322FR500.pdf
Availability of SFR25H0002322FR500
QUANTITY
SFR25H0002322FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0002322FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0002322FR500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0002322FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0002322FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0002322FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0002322FR500
RES SMD 29.4KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 1.87K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 145K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 232 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC REG DDR BUS TERM 8SOP datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
RES SMD 8.35K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf