Vishay/Dale TNPU06033K92AZEN00
TNPU06033K92AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU06033K92AZEN00
Brief Description
RES SMD 3.92K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU06033K92AZEN00.pdf
Availability of TNPU06033K92AZEN00
QUANTITY
TNPU06033K92AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU06033K92AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU06033K92AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.92k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU06033K92AZEN00
Related LinksTNPU06033, TNPU06033K92AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU06033K92AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU06033K92AZEN00
MOD PWR ENTRY 1PL GRN QC 2.5 PNL datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 500MA 400 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 3.5A AXIAL datasheet.pdf
IC TRANSLATOR UNIV FREQ 72VFQFN datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER QUAD 12V 0.7A datasheet.pdf