Vishay/BCcomponents SFR25H0002438FR500
SFR25H0002438FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0002438FR500
Brief Description
RES 2.43 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0002438FR500.pdf
Availability of SFR25H0002438FR500
QUANTITY
SFR25H0002438FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0002438FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0002438FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.43
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0002438FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0002438FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0002438FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0002438FR500
IC PANELBUS DVI REC 100-HTQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS .100" R/A TIN datasheet.pdf
IC REG MULT CONFG INV ADJ 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 953 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
71781-003-40P REC SCA-2 datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 120K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
GROMMET FLIP 0.376" NYLON GREEN datasheet.pdf
CONN HDR 33POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP FILM 0.0056UF 5% 400VDC AXIA datasheet.pdf