Vishay/BCcomponents SFR25H0002709JA500
SFR25H0002709JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0002709JA500
Brief Description
RES 27 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0002709JA500.pdf
Availability of SFR25H0002709JA500
QUANTITY
SFR25H0002709JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0002709JA500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0002709JA500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)27
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0002709JA500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0002709JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0002709JA500 Details Description
Related parts for SFR25H0002709JA500
TRIAC ALTERNISTOR 400V 16A TO263 datasheet.pdf
EVAL MOD FOR TPS60120 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 5UF 10% 660VAC QC TERM datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 80MA 5.4 OHM SMD datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 35V 20% AXIAL datasheet.pdf
CONN MMCX JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMB datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 147K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 85 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf