Vishay/BCcomponents SFR25H0003002JA500
SFR25H0003002JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0003002JA500
Brief Description
RES 30K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0003002JA500.pdf
Availability of SFR25H0003002JA500
QUANTITY
SFR25H0003002JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0003002JA500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0003002JA500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0003002JA500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0003002JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0003002JA500 Details Description
Related parts for SFR25H0003002JA500
IC BUFF TRI-ST QD N-INV 14TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN FFC RCPT 10POS 2.54MM datasheet.pdf
CAP MICA 360PF 5% 100V 1210 datasheet.pdf
2.54MM KK HDR VT VRC FL 5SN 3POS datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE A 32 CKTS LGT 30 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 800V 2A KBP datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 871MA 190 MOHM datasheet.pdf
BERGSTIK II 0.100" SNGL ST datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf