Vishay/BCcomponents SFR25H0003008JA500
SFR25H0003008JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0003008JA500
Brief Description
RES 3 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0003008JA500.pdf
Availability of SFR25H0003008JA500
QUANTITY
SFR25H0003008JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0003008JA500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0003008JA500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)3
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0003008JA500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0003008JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0003008JA500 Details Description
Related parts for SFR25H0003008JA500
IC REG LDO ADJ 0.4A 8SON datasheet.pdf
MANUAL FOR SUMOBOT datasheet.pdf
USB AUDIO 2.0 REFERENCE DESIGN datasheet.pdf
CAP CER 3000PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 2.55M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 232 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS INLINE W/SKT datasheet.pdf
HEADER PRESS-FIT TYPE AB 125POS datasheet.pdf
CONTACT PROBE 0.8MM PITCH datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 1A 140 MOHM SMD datasheet.pdf