Vishay/BCcomponents SFR25H0003012FR500
SFR25H0003012FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0003012FR500
Brief Description
RES 30.1K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0003012FR500.pdf
Availability of SFR25H0003012FR500
QUANTITY
SFR25H0003012FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0003012FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0003012FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0003012FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0003012FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0003012FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0003012FR500
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 5MM datasheet.pdf
IC COMPARTR QUAD BIPOLAR 14TSSOP datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZB6 M20 datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 400VAC Y5S RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RES 12.5K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 5COND 16AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
IC OFF-LINE CNTRLR PWM CM datasheet.pdf
CAP FILM 2.7UF 5% 1250VDC AXIAL datasheet.pdf
56000UF 100V 76X219 85C ST datasheet.pdf