Vishay/BCcomponents SFR25H0003162FR500
SFR25H0003162FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0003162FR500
Brief Description
RES 31.6K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0003162FR500.pdf
Availability of SFR25H0003162FR500
QUANTITY
SFR25H0003162FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0003162FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0003162FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)31.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0003162FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0003162FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0003162FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0003162FR500
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES 35.7 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 1.2KV 9.4A TO257 datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX DUAL 4CH 16DHVQFN datasheet.pdf
IC CURRENT MONITOR 1.5% 8-MSOP datasheet.pdf
CONN HDR 37POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
MICRO 21C P 24" WHT JACKS datasheet.pdf
OSC MEMS 27.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 1600VDC 0.015UF RADIAL datasheet.pdf