Vishay/BCcomponents SFR25H0003243FR500
SFR25H0003243FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0003243FR500
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 324K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0003243FR500.pdf
Availability of SFR25H0003243FR500
QUANTITY
SFR25H0003243FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0003243FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0003243FR500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesSFR25H
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)324k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0003243FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0003243FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0003243FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0003243FR500
IC OPAMP GP 8SO datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 75A D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SENS PROX M12 8MM PNP-NC UNSHLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK CM 10MSOP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 70.656MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
Connector Header 46 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf