Vishay/BCcomponents SFR25H0003303FA500
SFR25H0003303FA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0003303FA500
Brief Description
RES 330K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0003303FA500.pdf
Availability of SFR25H0003303FA500
QUANTITY
SFR25H0003303FA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0003303FA500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0003303FA500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0003303FA500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0003303FA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0003303FA500 Details Description
Related parts for SFR25H0003303FA500
CONN HEADER 35PS .100 SINGLE SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS W/PIN BOX datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 8 (Power) Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
IC FPGA 116 I/O 328BGA datasheet.pdf
RES SMD 172K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
POT 2K OHM 1.5W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 435MA 1.15 OHM datasheet.pdf