Vishay/BCcomponents SFR25H0003309JR500
SFR25H0003309JR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0003309JR500
Brief Description
RES 33 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0003309JR500.pdf
Availability of SFR25H0003309JR500
QUANTITY
SFR25H0003309JR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0003309JR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0003309JR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0003309JR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0003309JR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0003309JR500 Details Description
Related parts for SFR25H0003309JR500
DIODE ZENER 3.9V 200MW SOD323 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 28-SSOP datasheet.pdf
KIT EVAL FOR MAX9598 datasheet.pdf
FIXED IND 11.9NH 600MA 150 MOHM datasheet.pdf
PELTIER MOD HT8,12,F2,4040,TA,W6 datasheet.pdf
LED YELLOW DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 658MA 460 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf
26500 15C 15#20 P TH RECP LC datasheet.pdf
2.5 V to 5.0 V Micropower, Precision Series Mode Voltage References IC datasheet.pdf