Vishay/BCcomponents SFR25H0003903FR500
SFR25H0003903FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0003903FR500
Brief Description
RES 390K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0003903FR500.pdf
Availability of SFR25H0003903FR500
QUANTITY
SFR25H0003903FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0003903FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0003903FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)390k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0003903FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0003903FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0003903FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0003903FR500
FUSE GLASS 2.5A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TAPE PROTECT CO-EXTRUD 6"X300' datasheet.pdf
IC REG QD BUCK/LINEAR 38QFN datasheet.pdf
ANT 1710-1880MHZ 7.5DBI SMA MALE datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 500V SNAP datasheet.pdf
BUMPER SQU 1.275"L X 1.275"W BLK datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS CABLE PIN datasheet.pdf