Vishay/BCcomponents SFR25H0004302JR500
SFR25H0004302JR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0004302JR500
Brief Description
RES 43K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0004302JR500.pdf
Availability of SFR25H0004302JR500
QUANTITY
SFR25H0004302JR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0004302JR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0004302JR500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0004302JR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0004302JR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0004302JR500 Details Description
Related parts for SFR25H0004302JR500
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RND SPACER 0.032" NYLON 21.72MM datasheet.pdf
Connector Socket 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DIE SET STOP datasheet.pdf
FIXED IND 22MH 37MA 274 OHM SMD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 1.1V 3-USP datasheet.pdf
IC REG TRPL BUCK/LINEAR 24QFN datasheet.pdf
RES SMD 95.3K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
CAP CER 220PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf