Vishay/BCcomponents SFR25H0004328FA500
SFR25H0004328FA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0004328FA500
Brief Description
RES 4.32 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0004328FA500.pdf
Availability of SFR25H0004328FA500
QUANTITY
SFR25H0004328FA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0004328FA500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0004328FA500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)4.32
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0004328FA500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0004328FA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0004328FA500 Details Description
Related parts for SFR25H0004328FA500
IC AMP TRANSIMPEDANCE 8-TDFN datasheet.pdf
IC DGTL POT QUAD 100K 14TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 17.8 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 30ppm 24pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 250V X7R 1210 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES 95.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
PWR 2X2 RECEPT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 800MA 4-DIP datasheet.pdf
RES SMD 27.1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS SKT datasheet.pdf