Vishay/BCcomponents SFR25H0004532FR500
SFR25H0004532FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0004532FR500
Brief Description
RES 45.3K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0004532FR500.pdf
Availability of SFR25H0004532FR500
QUANTITY
SFR25H0004532FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0004532FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0004532FR500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)45.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0004532FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0004532FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0004532FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0004532FR500
CAP ALUM 330UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
CONN HOUSING 1POS NATURAL FASTON datasheet.pdf
CONN PLUG MALE 30POS FREE HANG datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 46POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC LATCH TRANSPAR QUAD 16-SOIC datasheet.pdf
CONN IDC 19POS 2.54MM 26AWG GOLD datasheet.pdf
RES 4.42K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND SPACER M4 NYLON 18MM datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 95POS datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.3A 6XDFN datasheet.pdf