Vishay/BCcomponents SFR25H0004700JA500
SFR25H0004700JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0004700JA500
Brief Description
RES 470 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0004700JA500.pdf
Availability of SFR25H0004700JA500
QUANTITY
SFR25H0004700JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0004700JA500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0004700JA500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)470
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0004700JA500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0004700JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0004700JA500 Details Description
Related parts for SFR25H0004700JA500
IC REG LDO 2.5V 0.2A 6TDFN datasheet.pdf
POWER ENTRY FILTERED 3A SCREW datasheet.pdf
RES 5.42K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 5V/ADJ 0.1A 8VSSOP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
TERMINAL MARKER MF-W 5/5 MINI datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN FPC VERT 28POS 1.00MM SMD datasheet.pdf