Vishay/BCcomponents SFR25H0004994FR500
SFR25H0004994FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0004994FR500
Brief Description
RES 4.99M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0004994FR500.pdf
Availability of SFR25H0004994FR500
QUANTITY
SFR25H0004994FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0004994FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0004994FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.99M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0004994FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0004994FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0004994FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0004994FR500
IC EEPROM 2KBIT 1MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS 1.27MM SMD TIN datasheet.pdf
RES 390K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 12V 15W OUT SMD datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 25-42V 3.5A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 500MW DO35 datasheet.pdf