Vishay/BCcomponents SFR25H0005621FR500
SFR25H0005621FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0005621FR500
Brief Description
RES 5.62K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0005621FR500.pdf
Availability of SFR25H0005621FR500
QUANTITY
SFR25H0005621FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0005621FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0005621FR500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.62k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0005621FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0005621FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0005621FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0005621FR500
IC OPAMP ISOLATION 5KHZ SIP datasheet.pdf
CAP CER 100PF 6.3KV RADIAL datasheet.pdf
LCD ALPHA/NUM DISPL 20X2 Y/G BK datasheet.pdf
IC AUDIO SYS DGTL 2.1CH PWRSSO36 datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 1.4A 199 MOHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 2.91A 72.9 MOHM datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 305 TYPE D 33POS datasheet.pdf
RES 43 OHM 50W 1% TO220 datasheet.pdf